Gezici Teknik Servis

güvenlik kamera sistemi 7 altın kriter

Güvenlik kamera sistemi seçimi yaparken bilmeniz gereken 7 önemli kriter

Güvenlik kamera sistemleri kurulum amacı caydırıcılıktır.Sonrasında olası güvenlik ihlalleriniz olduğunda bu durumu sesli ve görsel olarak tespit etmenizdir.
Bu işlem daha sonra elinizde kayıt ve delil olarak kalacaktır.Gerekli mercilerde ispat niteliğindedir.

Güvenlik kamera sistemi seçiminde 7 altın kriter.
1 iç mekan güvenlik kamera seçimi,
2 dış mekan güvenlik kamera seçimi,
3 güvenlik kamera adaptör seçimi,
4 dvr kayıt cihazı seçimi,
5 bnc ler,
6 hard disk seçimi,
7 cctv kablo seçimi,

dış cephe kamera

dış cephe kamera

Bu kriterleri açarsak ;

1-İç mekan güvenlik kamera seçiminde dikkat etmeniz gereken durum iç mekanlara dış mekan kameraları takmamanız. bunun yanında takılacak olan kamera tvl yüksek olması ve gece görüş led lerinin sayısının fazla olması yararınızadır. 1/4 kameralar yerine 1/3 kameraları tercih etmelisiniz. lens olarak 3,6 mm den daha büyük lensler daha dar açı ile görüş almanıza sebep olacaktır.

2-Dış mekan güvenlik kamera seçiminde dikkat etmeniz gereken durum dış mekanlarda kesinlikle iç mekan kameralar kullanmayınız.gerek sağlamlık gerekse yalıtkanlık açısından iç mekan kameralar dış mekanlar için uygun değildirler. bunun yanından tvl ni yüksek kameralar her zaman daha iyidirler.1/4 kameralar yerine 1/3 kameraları tercih ediniz.Gece görüş olarak led sayısı yüksek ve big led yada atom led kullanan kameraları tercih ediniz.

3 Güvenlik kamera adaptör seçimi önemli bir konudur. herhangi bir adaptörün kameralarınızı çalıştırdığını varsayarsak kameralarınızın çalışması kameranızın tam performansında çalıştığı anlamına gelmez.12 volt 5 amp 12 volt 10 amp 15 amp 20 amp 30 amp diye swicht mod adaptorler vardır. her bir güvenlik kamerasının amp bilgileri vardır.hatta bunlar güvenlik kameranızın gündüz ve gece ne kadar amp çektiğini kitaçığında yazmaktadır. örneğin  gündüz 0,5 amp gece ise 1 amp çeken 10 adet kamera için 12 volt 10 amper üzeri bir adaptör olması yararınızadır.

4-dvr kayıt sistemlerinde günümüzde 10 larca çeşit marka model bulabilmektesiniz.eskiye göre fiyatlarıda uygun duruma gelmiş durumda.
dvr kayıt cihazı seçiminde cihaz özellikleri önemli konumdadır.
bunlardan başlıcaları;
Desteklediği hdd( hard disk) sayısı ve kapasitesi önemlidir.
Uzaktan izleme desteği,
Alarm ses vb özellikleri,
usb ve mause destekleri,

5-güvenlik kamera sistemlerinde montajınız yapılırken mutlaka montaj ekibinize hazır bnc kullanmasını öneriniz.elle yapma bnc ler fabrikasyon gibi sağlam olamadıklarından zaman içerisinde temassızlık yada kopmalar yapmaktadır.

6-dvr kayıt sisteminde mutlaka 7×24 hard disk (hdd) kullanmanızı şiddetle öneriyoruz.
dvr kayıt sisteminde kullanmak zorunda olduğunuz hdd nin kapasitesini yüksek tutmanız daha uzun sürelerde kayıt almanızı sağlayacaktır.

7-cctv kablo seçimi önemli bir konudur.2+1 kablo kullanımı çok iyi düşünülmelidir.güvenlik kamera sistemini kurdunuz diyelim aradan zaman geçti sisteme ses ilave etmek istediğinizde 2+1 cctv kablo bu isteğinize cevap veremez.ya yenide cctv kablo çekmeniz gerekecek yada ses için yeniden kablo taşımanız gerekecek.Böyle bir duruma mahal vermemek için ilerki zamanlarda ihtiyacınız olabileceğini düşünerek 4+1 kablo seçimine yönlenmelisiniz.

Saygılarımızla gezici teknik servis

servis numarası

servis numarası

Bir sonraki yazımız ıp kamera sistemleri seçiminde dikkat edilmesi gereken bilgiler.

 

 

 

 

0 Reviews

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiket Bulutu

Avenir kamera kayıt cihazı tamiri Balitech kamera kayıt cihazı tamiri Cenova kamera kayıt cihazı tamiri en iyi güvenlik kamerası en ucuz güvenlik esenler kamera servisi esenyurt kamera servisi goldnet kamera kayıt cihazı tamiri güneşli kamera servisi güneşli kamera sistemleri Güngören kamera servisi güvenlik kamera güvenlik kamera kurulumu güvenlik kamera markaları güvenlik kamera servisi güvenlik kamera sistemleri kurulumu güvenlik kamerası güvenlik kamerası fiyat güvenlik kamerası fiyatı güvenlik kamerası kurulumu güvenlik kamerası markaları güvenlik kamerası montajı güvenlik kamerası servisi güvenlik kamera teknik servis Haikon kamera kayıt cihazı tamiri Hikvision kamera kayıt cihazı tamiri kamera arıza kamera ayar kamera güvenlik kamera kayıt cihazı tamiri kamera kurulum kamera montaj Kamera Sistemleri kamera teknik servis lg tv duvara montaj Neutron kamera kayıt cihazı tamiri Retro kamera kayıt cihazı tamiri Sefaköy kamera servisi Yenibosna Güvenlik Kamera Sistemleri yenibosna kamera yenibosna kamera arıza Yenibosna kamera servisi Yenibosna Kamera Sistemleri yenibosna kamera tamiri çanak anten kurulumu ALARM (4)
avcılar (1)
BİLGİSAYAR (1)
İtfaiye Ruhsatı Nasıl Alınır (4)
KAMERA (115)
Kamera (18)
Kamera Genel Bilgiler (7)
kamera sistemleri (20)
Klima Elektrik Tesisat (1)
Kombi Elektrik Tesisat (1)
Notebook (1)
REFERANS (1)
Servisimiz Olun (1)
TELEVİZYON (13)
tv montaj (5)
Uncategorized (6)
UYDU (47)
Uydu Genel Bilgiler (3)

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.

Hizmetlerimiz

Call Now ButtonHemen Ara
Önceki yazıyı okuyun:
Türksat 4/A Hizmet Vermeye Başladı..

Türksat 4/A Hizmet Vermeye Başladı 14 Şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusu,...

Kapat